BE A REBEL.
Beauty Rebel to styl życia. Bądź sobą. Myśl samodzielnie. Kochaj świat i ciesz się jego pięknem. Wybieraj to, co najlepsze - dla twojej skóry i dla Ziemi.
OBSERWUJ NAS:

Organiczne Kosmetyki | Niszowe Marki

Bezpłatna dostawa od 300 zł

  • Brak produktów w koszyku.
Na górę
piękna naturalnie

Kilka tygodni temu pracownię Beauty Rebel odwiedził wyjątkowy gość – Paulina Dziedzic, doświadczona kosmetolog, która promuje naturalną pielęgnację i holistyczne podejście do zdrowej skóry. Namówiłam ją na krótki wywiad, który przerodził się w fantastyczny wykład. Paulina prowadzi własny gabinet oraz bloga, Piękna Naturalnie, na którym dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. W trakcie naszej rozmowy dowiesz się, jak naturalnie wspomagać walkę z trądzikiem, dlaczego kosmetyki apteczne nie są najlepszym rozwiązaniem oraz w jaki sposób emocje wpływają na wygląd naszej skóry.

Jesteś doświadczonym kosmetologiem i miłośniczką natury. Jak udaje ci się pogodzić zaawansowaną technologię i pasję do naturalnej pielęgnacji?

Połączenie wydaje nam się niemożliwe, jednak uważam, że współdziałanie tych dwóch światów może nas nie raz zaskoczyć – pozytywnie. W przypadku dbania o wygląd i zdrowie, natura pozwala zapobiegać i dbać o prawidłowe funkcjonowanie skóry. Dla mnie w pracy jest to najważniejsze. Technologie, takie jak m.in. zabiegi z laserem, pomagają np. usuwają rozstępy z którymi w naturalny sposób nie możemy sobie poradzić, bo są zbyt duże lub stare. Jestem jednak zwolenniczką używania technologii z rozwagą i w uzasadnionym celu.

W którym momencie pojawił się u ciebie dystans do wiedzy przekazywanej na studiach i w trakcie szkoleń? Tego, że dany składnik, choć ceniony za pewne właściwości, może nam szkodzić? Jak powstała strona Piękna naturalnie.

Kosmetyki interesowały mnie od dawna, na studiach licencjackich tworzyłam pierwsze kosmetyki do demakijażu, które testowały koleżanki. Potem postanowiłam swoją wiedzę poszerzyć  na studiach podyplomowych o specjalizacji wytwarzania i oceny kosmetyków. Wszystko było piękne i proste. Składniki dopuszczone do obrotu są składnikami bezpiecznymi – tak nas uczono. Jednak sprawdzając składy, zaczęłam korzystać z wyszukiwarek i innych opinii i …zamarłam. Byłam zła, że przekazywano nam wybiórczą , subiektywną wiedzę. Niektóre składniki są  dopuszczone do obrotu i można ich używać w kosmetyku w małej ilości. Co w takim razie dzieje się ze skórą, jeśli z danym składnikiem ma kontakt kilkanaście razy dziennie w różnych kosmetykach?
Teraz zawsze porównuję opinie o danym składniku w różnych źródłach i patrząc na pozycję w składzie kosmetyku, oceniam, czy może zaszkodzić czy nie. Na tej podstawie, układając Beauty Plan, staram się tak dobierać kosmetyki, by ilość tych złych składników była jak najmniejsza.
Podobnie jest w żywności z białym cukrem, białą mąką,  jedzeniem w proszku – wiemy, że w większych ilościach mogą nam zaszkodzić ale są dopuszczone do obrotu.
To od naszego rozsądku zależy czy i jak będziemy z nich korzystać.

Czy dietą i naturalną pielęgnacją można wyleczyć trądzik?

Nasza skóra to największy organ naszego ciała. Jest lustrem emocji, naszego trybu życia, odżywiania, emocji. Trądzik to złożony problem, czasem przyczyną są źle dobrane kosmetyki, zaburzona równowaga skóry a innym razem emocje, hormony, dieta, nietolerancje pokarmowe.  Uważam, że na trądzik tak jak na każdy inny problem kosmetyczny, należy patrzyć holistycznie czyli całościowo.
Indywidualny Beauty Plan, który przygotowuję klientkom, zawsze zawiera: sposób odżywania, potrzebne witaminy lub wspomagające składniki jakie występują w ziołach, kosmetyki, ale tez pracę z emocjami – np. relaksacje. Niestety większość z nas ma niezdrowy styl odżywiania, wcale o tym nie wiedząc. Jeśli ktoś chce mieć naprawdę piękną i zdrową skórę, to pokocha też swoje ciało i zadba o zdrowie. I raczej nie mówiłabym tu o diecie, tylko po prostu o zdrowym odżywianiu, opartym przede wszystkim na warzywach.
Jest coraz więcej publikacji naukowych o czynnikach wzmagających stany zapalne, o probiotykach których nam brakuje, o zależności pracy jelit a naszym zdrowiem. To, co kiedyś uważano za mit np. że czekolada powoduje trądzik – dziś wiemy że jest prawdą, bo tłuszcze trans i cukier prosty zawarty w czekoladzie podnoszą stan zapalny. Efektem tego jest wzmożony wysyp krostek u osoby z trądzikiem.
Co do kosmetyków… większość kosmetyków na trądzik z apteki ma taki skład… że serce mi pęka. Parafina, gliceryna, sylicony w kremach na trądzik, SLS-y w żelach do mycia i oczywiście punkt programu – granulki peelingujące, które tylko pomagają rozszerzać stany zapalne. Dla mnie kosmetyki mają uzdrawiać skórę, przywracać jej naturalny stan. Nie uzależniać, kryć, maskować, dawać złudzenie. Czytam składy, testuje na sobie i polecam te, które dają efekty. Najchętniej sięgam po naturalne kosmetyki przy leczeniu trądziku i pielęgnacji skóry problemowej. W ten sposób wspomagam proces zdrowienia skóry.

Dlaczego konwencjonalne leczenie trądziku kontrowersyjną izotroteiną  wzbudza większe zaufanie u kobiet niż potencjalna  poprawa stanu skóry poprzez zmianę trybu życia? Ślepa wiara w zachodnią medycynę, czy brak wystarczającej motywacji do porzucenia niezdrowych nawyków?

Myślę, że główną przyczyną jest mała znajomość lub nieświadomość skutków ubocznych leku, a z drugiej strony szybkie, widoczne efekty. To tak jak z botoxem – efekt jest szybki i widoczny. To trochę pójście na skróty, chociaż z drugiej strony dość drastyczne dla organizmu. Jak wiemy przyczyn trądziku może być wiele i może to być problem złożony. Pochodna witaminy A pozwala zredukować ilość sebum i przyspieszyć wymianę komórek naskórka (tabletki zmniejszają ilość „pokarmu” dla bakterii). Efektem tego jest redukcja populacji Propionum Acne.  Co jednak jeśli zwiększona ilość łoju i poszerzone gruczoły są wynikiem działania kortyzolu, testosteronu, diety bogatej w tłuszcze trans, emocje ? Problem wtedy powraca po kilkunastu miesiącach.  Zmiana stylu życia, jak same wiemy , nie jest łatwa, wymaga pracy, cierpliwości, nauki. Jednak kiedy uda nam się zmienić np. sposób odżywiania na zdrowszy to satysfakcja jest gwarantowana. I dodatkowo czujemy się lepiej ! Efekt zdrowej skóry przy zmianie stylu żywienia przychodzi może wolniej, ale za to na dłużej. I opóźnimy o kilka lat walkę ze zmarszczkami.


piękna naturalnie

Paulina Dziedzic. Kosmetolog i specjalista w dziedzinie holistycznej pielęgnacji skóry. Prowadzi gabinet kosmetyczny Piękna naturalnie, w którym łączy osiągnięcia nauki z tradycyjnymi recepturami i bogactwem natury. Sceptyczna wobec botoksu oraz inwazyjnych zabiegów. Wierzy w siłę naturalnych kosmetyków i zdrową, pełnowartościową dietę. Do każdego klienta pochodzi indywidualnie, dobierając najlepsze, bezpieczne zabiegi oraz holistyczny Beauty Plan. Więcej o Paulinie przeczytacie na jej stronie: http://piekna-naturalnie.pl/


Zdjęcia: Piękna Naturalnie

Save

Save

Save

Copywriter. Storyteller. Makijażystka. Buntowniczka. Yoga Girl. Dawniej zafascynowana luksusowymi markami, dziś świadomie wybierająca produkty, które stosuje prywatnie i w pracy. Wierzy w wartość piękna bez okrucieństwa, transparentnego marketingu i idee fair trade. Udowadnia, że naturalne, etyczne kosmetyki mogą być skuteczne, luksusowe i piękne. Od 2015 współtworzy Beauty Rebel.

FOLLOW ME: