BE A REBEL.
Beauty Rebel to styl życia. Bądź sobą. Myśl samodzielnie. Kochaj świat i ciesz się jego pięknem. Wybieraj to, co najlepsze - dla twojej skóry i dla Ziemi.
OBSERWUJ NAS:

Organiczne Kosmetyki | Niszowe Marki

Bezpłatna dostawa od 300 zł

  • Brak produktów w koszyku.
Na górę

Dbaj o skórę inteligentnie. Kosmetyki, które cię uszczęśliwią, zabiegi, które możesz sobie odpuścić i najgorsza rzecz, jaką robisz dla swojej samooceny.

Pielęgnacja najpierw, makijaż na drugim miejscu. Dbaj o skórę od zewnątrz i od środka. Zostaniecie prawdziwymi przyjaciółkami. Jesień to najlepszy moment w roku, by zaprzestać złych nawyków, wprowadzić dobre i na nowo pokochać siebie.
Dbaj o skórę i wybieraj najlepsze organiczne kosmetyki Kahina Giving Beauty

Celebruj swoje indywidualne piękno

Nie wstydzę się tego, że mam słabość do świetnych kosmetyków i że wierzę w ich wpływ na życie kobiet – ich poczucie własnej wartości, karierę i miłość. Pielęgnacja włosów, skóry i makijaż mogą sprawić, że będziesz wyglądać i czuć się zjawiskowo, niezależnie od tego, jaki nosisz rozmiar. Nie potrzeba wygranej w genetycznej loterii. Piękno jest ważnym elementem indywidualnego stylu. Nasze codzienne rytuały, to, jak się malujemy, jakich używamy perfum, stają się częścią nas.

Wolę zainwestować w dobre kosmetyki niż w kosztowną garderobę. Trendy się zmieniają, ubrania niszczą, a moje ciało będzie ze mną przez całe życie. Ciuchów można mieć wiele. Twarz tylko jedną.

Jesień to dobry moment na przemyślenia. Słoneczny wrzesień, chłodne wieczory z  dobrą książką, czajniczek aromatycznej herbaty (pisząc ten tekst popijam przepyszną Sencha Miyazaki w krakowskiej Blossom Cafe, z najpiękniejszą polską jesienią za oknem). To także najlepszy, najbardziej łaskawy czas dla skóry. Nie ma upałów, skóra nie jest też narażona na mróz.

Mój codzienny rytuał pielęgnacyjny to przede wszystkim troska o zachowanie równowagi i odpowiedniego ph skóry. Pielęgnacja jest makijażem XXI wieku. Żadna kobieta nie wygląda dobrze w ciężkim, mocno kryjącym podkładzie. Lekkie kosmetyki kolorowe, nawilżanie, ochrona i regeneracja, połączona z odpowiednio dobraną dietą to najlepsza kombinacja. Dbaj o skórę inteligentnie i holistycznie. Nawet jeśli efekty nie pojawią się od razu, w dłuższej perspektywie zobaczysz ogromną różnicę.

Pielęgnacja włosów, skóry i makijaż mogą sprawić, że będziesz wyglądać i czuć się zjawiskowo, niezależnie od tego, jaki nosisz rozmiar. Dbaj o skórę i odżywaj ją tym, co najlepsze.

dbaj o skórę ELDE wegańskie kosmetyk z Norwegii

Traktuj skórę łagodnie

Najczęściej używam kosmetyków organicznych, ale czasem łączę je z produktami typu „french pharmacy” lub niszowymi markami. Wieczorną pielęgnację zaczynam od starannego demakijażu. Najbardziej lubię delikatne płyny micelarne. Następnie oczyszczam skórę twarzy, i szyi przy użyciu wody i łagodnego kosmetyku myjącego. Uwielbiam Facial Cleanser Kahiny  (jest bardzo wydajny i nigdy się nie kończy), który stosuję zamiennie z ELDE. Łagodne oczyszczanie pozwala zachować naturalną barierę ochronną skóry. Nawet skóra trądzikowa i tłusta powinna być pielęgnowana i oczyszczana łagodnymi preparatami. Silnie działające produkty mogą jej tylko zaszkodzić.

Po oczyszczeniu skóry spryskuję ją wodą termalną. Następnie nakładam krem – na twarz, szyję i dekolt. Jeśli używam kosmetyku pod oczy, wybieram lekkie formuły – dzięki temu unikam opuchnięć. Z kremem pod oczy można przesadzić, dlatego nakładam go minimalnie. Zawsze pielęgnuję twarz, szyję i dekolt tym samym kosmetykiem.

W ciągu tygodnia staram się wydzielić czas, który przeznaczam na chwilę domowego SPA. Zwykle jest to maseczka na twarz i serum lub peeling ciała połączony z masażem -stosuję w tym celu zwykłą, mieloną kawę.

Uwielbiam głęboko oczyszczające maski i delikatne peelingi Jestem ostrożna, jeśli chodzi o zabiegi w gabinecie kosmetycznym, takie jak kwasy. Zdobyły sporą popularność w social mediach, ale nie traktowałabym ich jak magicznego panaceum na wszystko. Stosuj je mądrze. Są jak wino – w niewielkich ilościach nie szkodzą, w większych już tak. Jeśli skóra jest zaczerwieniona to znaczy, że jej ochronna bariera została naruszona. Nie powinnyśmy do tego dopuszczać – negatywne skutki silnych podrażnień mogą być bardzo trudne do załagodzenia.

Pewność siebie nie bierze się spod igły ani z telefonu komórkowego i filtrów na Instagramie

No products were found!

Nabierz dystansu do Instagrama

Nie jestem przeciwna zabiegom medycyny estetycznej i operacjom plastycznym. Uważam, że poprawianie urody to nic złego, jednak nie ma nic piękniejszego od naturalnej ekspresji na twarzy.

„Pewność siebie nie bierze się spod igły ani z telefonu komórkowego i filtrów na Instagramie” powiedziała kilka miesięcy temu Alessandra Steinher, redaktor działu urody w brytyjskim Glamour. Wspólnie z Emily Weiss, założycielką portalu Into the Gloss oraz marki Glossier, prowadziły interesującą dyskusję, w której poruszyły kwestie postrzegania siebie w dobie mediów społecznościowych.

To oczywiste, że chcesz się dzielić ze światem tymi zdjęciami, na których wyglądasz świetnie. Usunięcie drobnych niedoskonałości jest zupełnie normalne a przeznaczeniem filtrów jest przede wszystkim dobra zabawa. Jednak jeśli twoja samoocena jest zależna od zdjęć i profili, które obserwujesz, masz już poważny problem z akceptacją siebie.

Dorastałam tuż przed nastaniem ery mediów społecznościowych. Mimo to miałam kompleksy i porównywałam się z innymi dziewczynami. Social Media tylko uwydatniają problem, z którym kobiety zmagają się od wieków.

To, że nie jesteś szczupła czy doskonale proporcjonalna nie znaczy, że jesteś mniej wartościowa, mniej warta. To nie inni ludzie sprawiają, że czujemy się gorsze. Nasze kompleksy i negatywna samoocena wypaczają obraz sytuacji. Myślimy, że inni nas oceniają, wyśmiewają. Tymczasem wiele z tych przypuszczeń to tylko nasz sposób odbierania rzeczywistości. Najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić dla swojej samooceny to porównywanie się z innymi.

Social Media mają wiele pozytywnych stron. Inspirują, jednoczą kobiety, pomagają im wyrażać siebie. Wykorzystuj je w tym kierunku, szukaj tego, co pozytywne i dziel się tym z innymi. Pewność siebie to nie próżność. To akceptacja własnego ciała i charakteru, która sprawia, że promieniejesz i jesteś lepszym człowiekiem.

Wprowadź pozytywne zmiany już dziś. Zaproś do swojej łazienki najpiękniejsze, organiczne kosmetyki, które uszczęśliwią twoją skórę. Skorzystaj z 10% rabatu na kosmetyki ELDE i Kahina używając kodu „wellness”. Kupon jest aktywny do końca listopada. Niech tegoroczna jesień będzie magiczna!
Dbaj o skórę razem z Beauty Rebel

Tekst i zdjęcia: Joanna Stawowy

Na fotografiach wykorzystano książkę Eat beaufitul Wendy Rowe