BE A REBEL.
Beauty Rebel to styl życia. Bądź sobą. Myśl samodzielnie. Kochaj świat i ciesz się jego pięknem. Wybieraj to, co najlepsze - dla twojej skóry i dla Ziemi.
OBSERWUJ NAS:

Organiczne Kosmetyki | Niszowe Marki

Bezpłatna dostawa od 300 zł

  • Brak produktów w koszyku.
Na górę

Kahina Giving Beauty

Kahina Giving Beauty to amerykańska marka, słynąca z luksusowych, etycznych kosmetyków do pielęgnacji. Stworzona przez  Katherine L’Heureux, łączy w sobie najwyższej jakości, naturalne i organiczne składniki, idee fair trade i … radość życia.

Z Maroka do Stanów Zjednoczonych

Jak pisze Katherine: „Nasza miłość do odkrywania tradycyjnych środków do pielęgnacji skóry rozpoczęła się w Maroku, gdzie kobiety zrozumiały moc naturalnych składników: oleje z nasion arganowych i kolczastych, aby przywrócić i nawilżyć, glinkę z rhassoul w celu oczyszczenia, zieloną herbatę, by nadać ton i udoskonalić, niebieski wrotycz, aloe vera, i podniósł się, by uspokoić skórę i rozmazał się z antyseptycznym rozmarynem.”

Kahina Giving Beauty łączy je z innymi wysokogatunkowymi naturalnymi składnikami, starannie pozyskiwanymi z małych rodzinnych gospodarstw rolnych i spółdzielni kobiecych na całym świecie w celu tworzenia innowacyjnych preparatów. Efekt końcowy: prawdziwie skuteczna i etyczna linia luksusowych produktów do pielęgnacji skóry i ciała.

Dla berberyjskich kobiet zamieszkujących las arganowy w południowo – zachodniej części Maroka, ciężka praca przy pozyskiwaniu oleju organowego jest jedyną szansą na finansową i społeczną niezależność. Giving Beauty dba o wypłacanie uczciwego wynagrodzenia oraz przeznacza dodatkowy procent przychodów na programy wspierające berberyjskie kobiety i ich rodziny.

Berberyjki otworzyły mi serdecznie swoje domy i serca, pokazując, jak kobiety łączą się poprzez wspólne rytuały piękna.

Historia Ketherine

Wychowałam się w winnicy w dolinie Napa. Już w dzieciństwie zaczepiono we mnie filozofię, według której wysokiej jakości składniki, wyhodowane z dbałością, dają doskonałe produkty. Moje pierwsze doświadczenia z ideą nieszkodliwych kosmetyków były związane z pracą na stanowisku konsultanta ds. Public Relations dla Bare Escentuals w latach dziewięćdziesiątych. W 2007 roku, w trakcie wakacji w Maroku, odkryłam olej arganowy i doświadczyłam jego właściwości na własnej skórze. Zaintrygowana historią unikalnych metod produkcji i widząc, że ​​na rynku istnieje zapotrzebowanie na proste, organiczne produkty do pielęgnacji skóry, postanowiłam stworzyć linię do pielęgnacji, opartą o ten składnik. W 2008 roku powstała Kahina Giving Beauty – marka oferująca bezpieczne, etyczne, skuteczne i pięknie zapakowane kosmetyki do pielęgnacji skóry i ciała, inspirowane Marokiem i wyprodukowane w USA. Od tego czasu wielokrotnie odwiedzałam Maroko, aby osobiście pozyskać najlepszy olej arganowy, który jest sercem naszych produktów. Poznałam berberyjskie kobiety, które ciężko pracują nad pozyskaniem tego składnika. Staram się uhonorować ich pracę i dawać im równie dużo od siebie. Berberyjki otworzyły mi serdecznie swoje domy i serca pokazując, jak kobiety łączą się poprzez wspólne rytuały piękna.

Olej arganowy pozyskiwany jest z twardego orzecha drzewa arganowego, który rośnie wyłącznie w lasach w południowo-zachodnim Maroku, wzdłuż granicy z Saharą.

Olej Arganowy inny niż wszystkie

Lokalne berberyjskie kobiety z Maroka od wieków stosowały olejek arganowy w swoich rytuałach piękności, aby chronić skórę przed trudnymi warunkami panującymi na Saharze. Region, ścisłe kontrole jakości i rzemieślnicze techniki produkcji odgrywają istotną rolę w najwyższej jakości naszego oleju arganowego. Bardzo ważne jest, aby te kobiety otrzymywały godziwe wynagrodzenie za swoją pracę, aby móc zarobić pieniądze potrzebne do przetrwania. Kahina Giving Beauty kupuje wyłącznie certyfikowany olej arganowy Fair Trade.

Olej arganowy pozyskiwany jest z twardego orzecha drzewa arganowego, który rośnie wyłącznie w lasach w południowo-zachodnim Maroku, wzdłuż granicy z Saharą. W 1999 r. Marokański Las Arganowy został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Surowy olej arganowy występujący w produktach Kahina Giving Beauty składa się z dużej zawartości witaminy E (ponad trzy razy większej niż oliwa z oliwek) i 80% kwasów tłuszczowych, w tym kwasów Omega 6 i Omega 9. Inne składniki kluczowe dla zdrowia skóry to polifenole przeciwutleniające, związki fitosteroli i skwalen. Przeciwutleniacze i kwasy tłuszczowe w oleju arganowym działają razem, aby powstrzymać stany zapalne oraz chronić i utrzymać elastyczność skóry, gładkość i blask. Fitosterole pomagają wzmocnić barierę ochronną skóry i działają przeciwzapalnie. Skwalen pomaga skórze utrzymać jej wilgotność, a także wspomaga regenerację i dotlenienie komórek.

Marka przekazuje 1% swoich rocznych dochodów organizacjom bezpośrednio współpracującymi z kobietami żyjącymi na południu Maroka i ich rodzinom, takimi jak Education for All, Morocco oraz High Atlas Foundation.

Dzielenie się pięknem

We współpracy ze spółdzielniami i organizacjami pozarządowymi, Kahina działa na rzecz poprawy jakości życia berberyjskich kobiet i ich społeczności, wspierając lokalne inicjatywy edukacyjne, środowiskowe, rolne i dotyczące zapewnienia czystej wody. Marka przekazuje 1% swoich rocznych dochodów organizacjom bezpośrednio współpracującymi z kobietami żyjącymi na południu Maroka i ich rodzinom, takimi jak Education for All, Morocco oraz High Atlas Foundation. Dzięki tym działaniom, w ciągu ostatnich 9 lat posadzono 12 000 drzew dla lokalnych rolników, kobietom z gór Anty Atlasu podarowano 100 owiec, dzięki którym mogą mieć wełnę, dzieci z wioski Ait Goh otrzymały 84 pary zimowych butów. Zbudowano także nowoczesną łazienkę dla dziewczynek przy publicznej szkole podstawowej poza Marakeszem. Dziewczęta nie uczęszczały do ​​szkoły ze względu na brak prywatności i higieny. Ze względu na nową łazienkę szkoła obserwuje wzrost frekwencji wśród dziewcząt.

Małymi krokami Kahina Giving Beauty dąży do dużych zmian, aby trwale poprawić jakość życia berberyjskich kobiet i ich rodzin. Możemy wpierać te działania, ciesząc się najpiękniejszymi, naturalnymi kosmetykami, które pielęgnują naszą skórę.