BE A REBEL.
Beauty Rebel to styl życia. Bądź sobą. Myśl samodzielnie. Kochaj świat i ciesz się jego pięknem. Wybieraj to, co najlepsze - dla twojej skóry i dla Ziemi.
OBSERWUJ NAS:

Organiczne Kosmetyki | Niszowe Marki

Bezpłatna dostawa od 300 zł

  • Brak produktów w koszyku.
Na górę

Poranne rytuały, które upiększą twój dzień

Żyjemy coraz szybciej i bardziej intensywnie. Więcej pracujemy, jesteśmy narażeni na nieustanny hałas i stres. Na dźwięk budzika wyskakujemy z łóżka, pijemy szybką kawę i włączamy się w kołowrotek codziennych czynności. Już samo czytanie tych słów jest stresujące!

 

A gdyby tak trochę zwolnić?

 

Od dzieciństwa wmawia się nam, że sukces opiera się wyłącznie na ciężkiej pracy – im więcej i ciężej pracujemy, tym więcej osiągamy. W praktyce jest to dalekie od prawdy. Aby sprawnie działać i podejmować dobre decyzje, potrzebujemy odpoczynku i czasu dla siebie. Zdrowy, wyspany i szczęśliwy człowiek osiągnie znacznie więcej, w krótszym czasie. I będzie potrafił utrzymać równowagę pomiędzy życiem a pracą.

 

Jednym z najważniejszych momentów w ciągu dnia, jest poranek.

 

Jeśli zmagasz się ze stanami lękowymi lub depresją, poranne rytuały mogą pomóc ci czuć się lepiej i pewniej w ciągu dnia. Codziennie wykonywane czynności, które sprawiają ci przyjemność – świeżo zaparzona kawa, dobra muzyka, medytacja, przytulny, ciepły szlafrok, którym lubisz się otulić po wyjściu z łóżka – potrafią sprawić, że poranki staną się bardziej przyjazne.

Poranne rytuały istnieją po to, by cię uszczęśliwić, nie mają na celu wprowadzenia cię w poczucie winy, jeśli czegoś nie zrobisz/ominiesz. Potraktuj je jak propozycje i inspiracje i dopasuj je do własnych potrzeb. Każdy z nas jest unikalny i odczuwa świat na swój własny sposób.

 

1. Piękny sen

Piękne i rześkie poranki rozpoczynają się noc wcześniej. Olejki eteryczne pomogą ci się zrelaksować i ukoją do snu. Staraj się unikać alkoholu i chodzenia spać późno oraz pracy po kolacji. Wieczorny seans filmowy zakończ około godziny przed pójściem spać lub wcześniej. Na dobry sen zbawiennie wpływa filiżanka ziołowej herbaty, dobra książka i wieczorna medytacja. Jeśli dodatkowo zadbasz o otwarte okna lub przewietrzoną sypialnię, jakość twojego snu wyraźnie się poprawi, a poranek będzie o wiele przyjemniejszy.

Po kolacji nie sprawdzaj już maili czy wiadomości na Messengerze. Nie myśl o pracy. Jeśli tylko możesz, ustaw telefon w trybie offline. Nowe technologie są bardzo przydatne w codziennym życiu, ale potrafią być dla nas źródłem stresu.

 

2. Piękny poranek

Jeśli od samego rana skupisz się na tym, co pozytywne, bardzo prawdopodobne, że taki właśnie będzie twój dzień. Pomyśl o tym, co sprawia ci radość i wywołuje uśmiech na twarzy. Pielęgnowanie w sobie wdzięczności za to, co mamy, nie tylko pomaga radzić sobie z wyzwaniami, ale też wprowadza pozytywną energię, która sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi i osiągamy więcej sukcesów.

 

3. Przytulnie i z miłością

Wstawanie z łóżka uprzyjemni  ci przytulne otoczenie. Miękki i ciepły szlafrok lub sweter, pachnąca świeczka, przyjemna muzyka i światło pomogą ci ocieplić nawet najbardziej chłodny i ciemny poranek.

 

4. Odżywienie i nawodnienie

Picie dużej ilości wody ma nieoceniony wpływ zdrowie i samopoczucie. Przed poranną herbatą lub kawą wypij dużą szklankę świeżej wody,, najlepiej z cytryną i listkami świeżej mięty. Jest przepyszna i orzeźwiająca.

Śniadanie to jeden z najważniejszych posiłków w ciągu dnia, ale nie musi być obfite lub bardzo wczesne. Twój organizm najlepiej podpowie ci, co będzie najlepsze dla ciebie. Przez lata zmuszałam się do jedzenia tuż po przebudzeniu, nawet jeśli czekał mnie stresujący dzień. Dziś zaczynam od spokojnej kawy, spisania przemyśleń do notatnika i od porannego treningu, zakończonego orzeźwiającym lub relaksującym prysznicem. Śniadanie zjadam nie wcześniej niż godzinę po przebudzeniu. W zależności od pory roku i smaku, jest to smoothie na bazie mleka roślinnego, owsianka lub omlet francuski. Staram się zachować minimum dwunastogodzinny odstęp pomiędzy kolacją a śniadaniem. Dietetycy podkreślają, że współcześnie jemy zdecydowanie za często i za dużo, co negatywnie wpływa na nasze zdrowie i poziom energii.

Sposób, w jaki spędzimy pierwsze godziny po przebudzeniu, mają wpływ na cały dzień. Warto położyć się spać chwilę wcześniej i wcześniej wstać, a jeśli to możliwe, przesunąć na później najważniejsze zadania. Czasem to, że zwolnimy, sprawi, że osiągniemy więcej. I będziemy bardziej szczęśliwi.

Tekst: Joanna Stawowy

Zdjęcia: Gaelle Marcel via Unsplash