BE A REBEL.
Beauty Rebel to styl życia. Bądź sobą. Myśl samodzielnie. Kochaj świat i ciesz się jego pięknem. Wybieraj to, co najlepsze - dla twojej skóry i dla Ziemi.
OBSERWUJ NAS:

Organiczne Kosmetyki | Niszowe Marki

Bezpłatna dostawa od 300 zł

  • Brak produktów w koszyku.
Na górę
szczęśliwa skóra adina grigore recenzja książki

Będę was zachęcać do przeczytania pewnej książki. To Szczęśliwa Skóra Adiny Grigore. Żałuję, że nie trafiłam na nią wcześniej. Mam wrażenie, że autorka czyta w moich myślach! Jeśli idee Beauty Rebel są wam bliskie, zakochacie się w Szczęśliwej Skórze. Książka została wydana w języku polskim jesienią, w oryginale możecie ją znaleźć pod tytułem Skin Cleanse.

Kuchenne receptury

Adina Grigore jest dietetykiem i urodowym coachem. Specjalizuje się w naturalnej pielęgnacji skóry. Przez wiele lat zmagała się z problemową i alergiczną skórą – była uczulona na praktycznie każdy kosmetyk. W akcie desperacji odstawiła wszystkie produkty jakich używała i zastąpiła je prostymi składnikami, takimi jak oliwa z oliwek, olej kokosowy czy masło shea. Dobre efekty zachęciły ją do dalszych eksperymentów i tworzenia autorskich receptur. Pasja Adiny przerodziła się w prężnie działający biznes. Jej marka S.W. Basics produkuje naturalne kosmetyki, które mają nie więcej niż 5 składników i tysiące fanów na całym świecie.

adina

Prosta pielęgnacja

Adina pisze o rzeczach ważnych prosto i z humorem. Podoba mi się, że nie zostawia suchej nitki na współczesnym przemyśle kosmetycznym, a równocześnie nie moralizuje. Zamiast tego, opiera się na faktach. Jej filozofia pielęgnacji jest bardzo prosta – minimum kosmetyków, zdrowa dieta i naturalne składniki. Wiele pisze też o indywidualnym podejściu do zdrowia i urody. Każda z nas jest inna. Mamy inne geny, doświadczenia, styl życia. Dieta i pielęgnacja skóry nie mogą być szablonem. Coś, co doskonale sprawdza się u jednej osoby, może zupełnie nie służyć innej. Uważna obserwacja własnego ciała i samopoczucia, prowadzenie notatek – to najlepszy sposób na doprowadzenie naszej skóry do optymalnego zdrowia.

Szczęśliwa Skóra porusza zagadnienia związane zarówno z pielęgnacją skóry od zewnątrz, jak i z optymalną dietą i jej wpływem na nasz wygląd oraz samopoczucie.  Znajdziecie w niej odpowiedzi na pytania:

  • Jak działa nasza skóra i jakie funkcje pełni w naszym ciele?
  • Czy dieta wpływa na naszą urodę? Co nam szkodzi, a co pomaga?
  • Co kryje się w składach konwencjonalnych kosmetyków? Czy przemysł urodowy rzeczywiście ma coś wspólnego z pięknem?
  • Dlaczego warto prowadzić dzienniczki żywieniowe – nawet jeśli myślisz, że odżywiasz się zdrowo.
  • Na czym polega kosmetyczny detoks i dlaczego warto go przeprowadzić.

book-product_9c761f2c-8ac5-4351-a8d6-d85d461cb7c0

Ostania część książki zawiera przepisy na własnoręcznie robione kosmetyki – od produktów do demakijażu po peelingi i balsamy do ust. Wiele z podanych receptur to autentyczny skład produktów S.W. Basics. Po weekendzie zamierzam przetestować kilka przepisów – własnoręczne wytwarzanie kosmetyków to nie tylko naturalna forma pielęgnacji ale i świetna zabawa!

Mam nadzieję, że na polskim rynku będzie coraz więcej takich książek. Od lat czekam z niecierpliwością na polskojęzyczne wydanie Eating for Beauty Davida Wolfe i The Beauty Detox Foods Kimberly Snyder. Na razie mamy Szczęśliwą Skórę i uważam, że to świetny początek!

Ściskam Was mocno,

Joanna

 

 

Zdjęcia: Skin Cleanse,S.W.Basics
Follow my blog with Bloglovin

Copywriter. Storyteller. Makijażystka. Buntowniczka. Yoga Girl. Dawniej zafascynowana luksusowymi markami, dziś świadomie wybierająca produkty, które stosuje prywatnie i w pracy. Wierzy w wartość piękna bez okrucieństwa, transparentnego marketingu i idee fair trade. Udowadnia, że naturalne, etyczne kosmetyki mogą być skuteczne, luksusowe i piękne. Od 2015 współtworzy Beauty Rebel.

FOLLOW ME: