Rozmowy przy kawie Clara

Rozmowy przy kawie Clara

Wstęp

Czy kiedykolwiek doświadczyłyście państwo złego samopoczucia po kawie? Czy zdarza wam się, że po filiżance espresso lub mlecznej latte nagle pojawiają się niestrawność, ból brzucha czy nawet nudności? Dokładnie takie problemy poruszę w tym artykule, by pomóc zrozumieć, dlaczego kawa może czasem powodować takie reakcje i co z tym można zrobić.

Złe samopoczucie po kawie

Kawa to napój, który ma bardzo wiele twarzy. Dla jednych to źródło pobudzenia i energii, dla innych zaś – przyczyna problemów zdrowotnych. Często okazuje się, że osoby, które odczuwają złe samopoczucie po kawie, ignorują te objawy, przypisując je innym czynnikom. A przecież to niewielka czarna filiżanka może być odpowiedzialna za wiele dolegliwości!

Pierwszym z objawów, które mogą pojawić się po spożyciu kawy, jest ból brzucha. Kawa zawiera kwas chlorogenowy, który może wywołać u niektórych osób reakcje niepożądane, takie jak ból brzucha, niestrawność czy nawet biegunkę. Należy pamiętać, że każdy organizm na takie bodźce może reagować inaczej, a u niektórych osób mogą one nie występować wcale.

Kolejnym objawem złego samopoczucia po kawie mogą być zawroty głowy. Te mogą wynikać z dehydracji organizmu, którą powoduje kawa. Jeśli pijemy dużo kawy, a mało wody, nasz organizm może wysuszyć się, co prowadzi do zawrotów głowy i uczucia osłabienia.

W przypadku osób z wrażliwym żołądkiem, kawa może powodować zgagę czy uczucie pełności po jedzeniu. Ma to związek z kofeiną, która stymuluje wydzielanie kwasu żołądkowego. Na szczęście problem ten można zminimalizować, wybierając kawę z niską zawartością kwasów, taką jak na przykład kawa mleczna.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *