Skin coach

Wstęp

Zły stan skóry, nieprawidłowy kolor, zmarszczki czy trądzik – to problemy, które mogą negatywnie wpływać na naszą samoocenę. Często zapominamy, że skóra jest naszym największym organem, pełniącym wiele istotnych funkcji, a dbanie o nią powinno być integralną częścią naszej codziennej rutyny. W tej sferze możemy skorzystać z pomocy skin coacha. Co to takiego? Jakie są zalety korzystania z takich usług? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

Skin coaching – rzecz która upiększa

Rozwijający się rynek kosmetyczny stwarza coraz to więcej możliwości poprawy naszego wyglądu. Jednym z takich rozwiązań jest skin coaching – i na to zjawisko chciałabym poświęcić teraz więcej uwagi.

Skin coaching, to specjalistyczne konsultacje z profesjonalistami w dziedzinie pielęgnacji skóry. Skin coach zna się na składzie kosmetyków, zna metody na różnego rodzaju problemy skórne, jak również potrafi dobrać odpowiednią dietę wspomagającą stan naszej skóry. To podejście do dbania o skórę, które skupia się na holistycznym rozumieniu zdrowej skóry – nie tylko jako wymiaru estetycznego, ale przede wszystkim zdrowotnego.

Dobry skin coach to przede wszystkim ktoś, kto potrafi dokładnie zdiagnozować stan skóry klienta, dobierając odpowiednie metody i kosmetyki. Wiedza i nowoczesne metody, którymi dysponują, czynią skin coaching rzeczą, która upiększa. Nie tylko poprzez poprawę wyglądu skóry, ale również poprzez zwiększenie naszej samoświadomości i wiedzy na temat naszej skóry i jej potrzeb. Po sérii konsultacji z skin coachem stajemy się bliżej zrozumienia tego, co nasza skóra naprawdę potrzebuje. Przestajemy kierować się jedynie reklamami kosmetyków, a zaczynamy czerpać z rzetelnej wiedzy.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *